پنیر خانگی

در این مطلب طرز تهیه پنیر خانگی را آموزش می دهیم.

پنیر یکی از لبنیات بسیار محبوب است که ۹۰ درصد مردم آن را به عنوان صبحانه با چایی شیرین میل میکنند، انواع مختلفی دارد،که هرکدام طرفداران خاص خود را دارند، سایت فیلم آشپزی آموزش طرز تهیه آن را برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته است ، در ادامه همراه ما باشید.

مواد لازم جهت تهیه پنیر:

  • شیر:  یک کیلو
  • ماست: ۴ قاشق غذاخوری

 طرز تهیه:

ابتدا شیر را بجوشانید. سپس شعله اجاق را کم کنید و ۴ قاشق ماست به آن بیفزایید. مدت ۷ دقیقه به هم بزنید تا شیر بریده شود. بعد آن را از پارچه نازکی که داخل آبکش قرار داده‌اید، رد کنید و پارچه را روی پنیر برگردانید و به مدت ۴ الی ۵ ساعت روی آن جسمی سنگین قرار دهید تا آب آن خارج شود. بعد پنیر را قطعه قطعه کرده، در آب نمک نگهداری کنید.

پنیر باسرکه:

مواد لازم:

  • شیر: یک کیلو
  • سرکه:  ۳ قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

ابتدا شیر را حرارت دهید. وقتی شیر به جوش آمد، شعله اجاق را خاموش کنید. سپس ۳ قاشق سرکه به آن اضافه کنید و به هم بزنید تا شیر بریده شود. سپس آن را از پارچه نازکی که داخل آبکش قرار داده‌اید، رد کنید. پارچه را روی پنیر برگردانید و به مدت ۴ الی ۵ ساعت جسمی سنگین روی آن قرار دهید تا آب آن خارج شود. سپس پنیر را قطعه قطعه کرده، داخل آب نمک نگهداری کنید.

پنیربامایه پنیر:

مواد لازم:

  • شیر:یک کیلو
  • مایه پنیر:یک دوم قاشق چایخوری

طرز تهیه:

شیر را پس از جوشاندن از روی حرارت بردارید و بگذارید قدری خنک شود. به حدی که دمای آن کمی بیشتر از دمای بدن باشد. سپس مایه پنیر را در آن بریزید و بگذارید تا شیر به پنیر تبدیل شود (زمان لازم جهت تهیه این پنیر ۱۵ دقیقه است).

ممکنه از این عناوین هم خوشتون بیاد:

دیدگاه خود را وارد نماید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد صحیح را وارد کنید: *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.