کانال آپارات فیلم آشپزی صفحه فیس بوک فیلم آشپزی صفحه توییتر فیلم آشپزی صفحه گوگل پلاس فیلم آشپزی صفحه لینکداین فیلم آشپزی صفحه اینستاگرام فیلم آشپزی کانال تلگرام فیلم آشپزی

گوشت ماهي از موادي است كه زود فاسد مي‌شود پس زماني كه آن را خريداري مي‌كنيد، اطمينان حاصل نمایید كه گوشت تازه است. نحوه صيد و حمل ماهي بر كيفيت ماهي تأثير به‌سزايي دارد پس از محل خريداري گوشت اطمينان حاصل نمایید.

اين را بدانيد كه وقتي ماهي از آب جدا شود از كيفيت آن كاسته مي‌شود. وقتي يك ماهي كامل خريداري مي‌كنيد نكاتي وجود دارد كه متوجه می شويد ماهي تازه است يا خير.

اولين نشانه براي يك ماهي مرغوب بوي آن است. ماهي سالم فقط بايد كمي بوي دريا بدهد اگر هر بويي غير از اين را استشمام كرديد نشانه‌ي فاسد بودن آن است.

دومين نشانه شكل ظاهري آن است. فلس‌ها بايد محكم به بدن ماهي چسبيده باشند و همچنين روشن و براق باشد. گوشت شكم ماهي بايد صاف و صيقلي باشد. سطح ماهي تازه ليز و لغزنده است. اين  ماده‌ي شفاف و لغزنده روي سطح بدن ماهي مي باشد تا ماهي در آب بهتر شنا كند. يكي از نشانه‌هاي ماهي مانده اين است كه اين ماده‌ي لغزنده‌ي شفاف از بين رفته و به جاي آن ماده‌ي زرد مايل به قهوه‌اي روي بدن ماهي را می گیرد هم‌چنين اگر دم ماهي خشك شده باشد از دلايلي است كه نشان می دهد ماهي مانده است.

سوم اين‌كه در صورت لزوم ماهي را فشار دهيد. گوشت ماهي بايد حالت ارتجاعي داشته باشد.

و چهارم زير آبشش را نگاه كنيد بايد صورتي مايل به قرمز باشد اگر قهوه‌اي يا خاكستري بود نشانه‌ي اين است كه ماهي تازه نيست. و در آخر چشمان ماهي را نگاه كنيد بايد حالت روشن و براق داشته باشد چشم‌ها همين‌طور كه در تصوير مي‌بينيد نبايد گود و فرورفته و هم‌چنين تيره رنگ باشد. اين‌ها همه نشانه‌هاي فاسد بودن ماهي است. پس از خريد ماهي با چاقوي مخصوص شكم ماهي را پاره كنيد و اجزاي آن را خارج نمایید . به ياد داشته باشيد اگر شكم ماهي را خالي نكنيد خیلی زود خراب مي‌شود.

هنگام خريد فيله ممكن است تصميم‌گيري در اين‌باره كه ماهي تازه است يا نه سخت باشد ولي چند نكته وجود دارد كه هنگام خريد به شما كمك مي‌كند.

اول اين‌كه فيله بايد روشن و براق باشد. فيله‌ي ماهي چون بيشتر در معرض باكتري و هوا قرار مي‌گيرد زودتر فاسد مي‌شود و اگر رنگ فيله به قهوه‌اي مي‌خورد نشانه‌ي فاسد بودن آن است. همچنين اگر ماهي خشك شده بود و رنگ كدر به خود گرفت از ديگر نشانه‌هايي است كه فاسد بودن ماهي را اثبات مي‌كند. اين‌جا 2قطعه‌ي ماهي سالمون را مشاهده مي‌كنيد كه هردو در يك روز خريداري شده‌اند.

دومين نشانه اين است كه فيله هنگام فشار دادن حالت ارتجاعي دارد و گوشت مانده حالت ارتجاعي ندارد.

سوم اين‌كه در صورت لزوم گوشت فيله را بو كنيد. اگر گوشت بسته‌بندي شده تهيه كرده‌ايد و امكان اين كار نيست به تاريخ انقضاي روي بسته توجه كنيد. اگر بهترين نتيجه را مي‌خواهيد ماهي بايد در همان روزي كه صيد و بسته‌بندي مي‌گردد پخته و خورده شود. در انتها وقتي فيله‌ی ماهي تهيه مي‌كنيد نهايتِ دقت و سليقه را به‌كار بريد تا با كيفيت‌ترين فيله در هر سايزي كه مي‌خواهيد تهيه كنيد. براي مثال اگر فيله‌ي اطراف دم ماهي را نمي‌خواهيد آن را خريداري نكنيد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار اندروید-نسخه رایگان

نرم افزار اندروید - نسخه کامل

کانال رسمی تلگرام فیلم آشپزی

محصولات جدید

جستجوی فیلم

ورود اعضا