کانال آپارات فیلم آشپزی صفحه فیس بوک فیلم آشپزی صفحه توییتر فیلم آشپزی صفحه گوگل پلاس فیلم آشپزی صفحه لینکداین فیلم آشپزی صفحه اینستاگرام فیلم آشپزی صفحه تلگرام فیلم آشپزی

 موادلازم :

برنج : 200 گرم

عدس دال : 150 گرم

گوشت گوساله چرخ شده : 200 گرم

 روغن و زعفران : به میزان لازم

 جعفری خرد شده : 50 گرم

 پیاز: 1 عدد خرد شده

 نمک ، فلفل ، ادویه ، زردچوبه : به میزان لازم

 طرزتهیه کبه عربی:

 1- ابتدا برنج را با عدس مخلوط کرده و از دو ساعت قبل خیس می کنیم .بعد این مخلوط را به حالت کته می پزیم طوری که برنج و عدس کاملاً مغز پخت شوند . بعد می گذاریم کمی خنک شود و به حالت ولرم در آید سپس آنرا چرخ می کنیم . نباید موقع چرخ کردن برنج داغ یا سرد باشد .

 2- دقت کنید که تناسب بین اندازه برنج و عدس را تغییر ندهید .چون باعث می شود انسجام کبه ها به هم بخورد .

 3- در واقع کبه دو نوع تهیه می شود .یکی نوع خشک آن که با برنج یا مخلوط برنج و عدس تهیه می شود و نوع دیگر کبه خیس که با بلغورگندم تهیه می شود .

 4- اگر بخواهید از بلغور گندم استفاده کنید بلغور را 5-4 ساعت در آب ولرم خیس کنید .بعد کاملاً آبکش کنید سپس چرخ کنید یا با دستگاه غذاساز آن را کاملاً له کنید و سپس استفاده کنید .

 5- در این مرحله پیاز را درظرف روی حرارت به تنهایی کمی تفت می دهیم ,بعد روغن را اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا پیاز طلایی شود .روغن نباید زیاد باشد چون باعث می شود که مایع کبه شل شود و موقع سرخ کردن انسجامش از بین برود .گوشت را به پیاز اضافه می کنیم و کاملاً تفت می دهیم با قاشق گوشت را خوب له می کنیم و تکه های به هم چسبیده را از هم جدا می کنیم  تا گوشت خوب بپزد.

 6- بعد از ان برنج و عدس را که بعد از پختن به حالت خمیر درآمده در ظرفی می گذاریم وسطش را کمی گود می کنیم و زعفران حل شده را داخل آن می ریزیم . استفاده از زعفران اختیاری است .درصورت استفاده آن را غلیظ دم کنید .

 7-فلفل سیاه ، ادویه کاری سبز ، نمک و زردچوبه را هم داخل خمیر می ریزیم و مخلوط می کنیم و با دست ورز می دهیم . به مواد روی حرارت هم از ادویه ها اضافه می کنیم و تفت می دهیم و جعفری را هم به این مواد اضافه کرده و مخلوط می کنیم .

 8-در این بخش حرارت را خاموش می کنیم و مواد را از روی گاز بر می داریم و می گذاریم خنک شود .

 9- کمی دستمان را نم می کنیم و خمیر برنج را ورز می دهیم .بعد دو دستمان را نم کرده از خمیر بر می داریم و داخل دست صاف می کنیم .با قاشق از مواد برداشته و داخل خمیر می گذاریم بعد خمیر را تا کرده و می بندیم و داخل دست به شکل گرد و صاف بدون ترک در می آوریم .

 10- روغن را داخل ظرف کاملاً داغ می کنیم . بعد کبه ها را داخل آن سرخ می کنیم تا رنگ آنها طلایی شود . دقت کنید اگر مواد خیلی داخل روغن سرخ شود برنج می سوزد .

 11- حرارت روغن باید تند و یکنواخت باشد اگر حرارت کم باشد تمام روغن جذب مواد می شود .


فیلمهای آموزش آشپزی:

در این فیلم طرز تهیه سس بشامل به روش سنتی( دو قابلمه ای )  آموزش داده می شود .      

Category: عصاره و سس
Views: 182

در این فیلم معرفی دانه های کاکائو در تهیه شکلات ها و مراحل تهیه شکلات نمایش داده میشود

Category: شکلات و کاکائو
Views: 2422

این فیلم به معرفی عصاره سریع  پرداخته است .

Category: عصاره و سس
Views: 141

در این فیلم طرز آشنایی با سس تابه ای آموزش داده می شود

Category: عصاره و سس
Views: 1192

در این فیلم طرز آشنایی با روشهای پخت املت آموزش داده می شود

Category: تخم مرغ و املت
Views: 1729

در این فیلم دستور پخت کوکوی سیب زمینی با سبزیجات آموزش داده می شود. موادلازم: سیب زمینی بزرگ    2 عدد تخم مرغ    2...

Category: غذاهای ایرانی
Views: 6696

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید